Czytadło na weekend

Czytałam ostatnio książkę Joy Fielding „Zabójcze piękno”.

Generalnie mogę ją polecić, choć mam zastrzeżenia do polskiego tłumaczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o części pamiętnikowe. Przez to zakończenie książki nie jest tak zadowalające, jak być powinno. Od samego początku wprowadza się nas w błąd. Ale ta recenzja książki nie ma was odwodzić od lektury, mimo moich zastrzeżeń. Powieść trzyma w napięciu, wątki płynnie przechodzą jeden w drugi. Bohaterowie zostali opisani w sposób wiarygodny, zwłaszcza nauczycielka i jej dzieci.

Książka zaczyna się od zabójstwa jednej z uczennic miejscowego liceum, a potem emocje lawinowo rosną. Każda kolejna strona zachęca do dalszego czytania. Wynika to głownie z tego, że autorka powieści nie epatuje krwawymi szczegółami – jest to kryminał typowo kobiecy, bez obrzydliwych opisów, a mimo to trzymający w napięciu, zwłaszcza gdy zaczynają ginąć kolejne mieszkanki małego miasteczka.

Z całą pewnością jest to książka którą warto przeczytać. Pozycja ta świetnie nadaje się na lekturę w pociągu lub autobusie. Zachęcam was także do sięgnięcia po inne pozycje autorstwa Joy Fielding – możecie być pewni, że się nie zawiedziecie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s